Ta strona korzysta z plików cookies. Parametry ich działania możesz ustawić w swojej przeglądarce. Więcej na ten temat możesz zobaczyć tutaj.
X

Przedsiębiorcy i pracodawcy wyrywają fiskusowi bat

Przedsiębiorcy i pracodawcy wyrywają fiskusowi bat
 

Wzajemna współpraca na rzecz prezydenckiej nowelizacji ustawy Ordynacja podatkowa – to główne założenie podpisanego przez przedstawicieli Pracodawców RP, Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Konfederacji Lewiatan, Związku Rzemiosła Polskiego oraz Stowarzyszenia Niepokonani 2012 listu intencyjnego.

o kolejny etap akcji „Wyrwij fiskusowi bat”, której celem jest uzyskanie możliwie największego społecznego poparcia dla projektu nowelizacji ustawy Ordynacja podatkowa, którego autorem jest Prezydent Bronisław Komorowski, a której ideą jest rozstrzyganie wątpliwości prawnych na korzyść podatnika. Bezpośrednim celem akcji jest wywarcie wpływu na organy państwa, by prezydencka nowelizacja trafiła na tzw. szybką ścieżkę legislacyjną.– Podpisaliśmy dziś list intencyjny, w którym zobowiązaliśmy się współpracować na rzecz uchwalenia przepisów zaproponowanych przez Prezydenta. Będziemy prowadzić działania informacyjne i zbierać podpisy pod petycją do Premier Ewy Kopacz i Marszałka Radosława Sikorskiego – mówi Cezary Kaźmierczak, Prezes ZPP. Jak dodaje – Prawo interpretowane na niekorzyść podatnika oznacza utratę setek tysięcy miejsc pracy, miliardów do budżetu i zaufania do władz. Nie rozumiem dlaczego rządzący nie chcą o tym pamiętać, szczególnie w roku wyborczym.Akcja „Wyrwij fiskusowi bat” jest projektem Pracodawców RP, wspieranym przez organizacje pracodawców: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Konfederację Lewiatan, Związek Rzemiosła Polskiego oraz Stowarzyszenie Niepokonani 2012. Akcję można wesprzeć poprzez podpisanie petycji na stronie: www.panstwodlaobywateli.plŹródło: ZPP

© 2011-2015 MSKIP